Oğuzhan DEĞİRMENCİ

Oğuzhan DEĞİRMENCİ
oguzhan_degirmenci@hotmail.com
Mat Akademi’den Nasıl Faydalanmalıyım?
14/05/2012

 

 

Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Sizleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sitemiz daha çok genç ama hedefleri büyük bir sitedir. Ben sitenin kurucusu olarak buraya bir site değil, bir dershane gözüyle bakıyorum.

Sizlere dersleri hazırken nelere dikkat ettiğimden bahsetmek istedim. Benim dikkat ettiklerimi sizler de bilin ki derslerimizi izlerken dikkat edeceğiniz noktaları kaçırmayın.

  • 1.       Hazırladığım derslerde en dikkat ettiğim nokta olabildiğince çok örnek çözmektir. Örnekler özenle seçilir. Soru bankalarında ve geçmiş yıllarda yapılan merkezi sınavlarda çıkmış sorular ve benzerleri mutlaka derslerimiz içine alınmaya çalışılmaktadır.
  • 2.       Bir örnek tarzından bir adet çözüp hemen geçmek bana göre değil. Her örnek tarzından en az iki soru, bazen sorunun önemli olduğu düşünülürse bu sayı 5 e kadar çıkmaktadır. Şuna eminim ki derslerimizde yer alan örnek tarzlarını iyi bir şekilde anlayan bir öğrenci matematiğini had safhada geliştirecektir.
  • 3.       Derslerimizi lütfen birkaç kez izlemeye çalışın. Mutlaka durdurun ve geri sarın anlamadığınız noktaları tekrardan yakalayın. Olmadı bizlere sorun. Sizlerin matematik sıkıntısı çözmek için kurduk bu platformu. Sizlerin sıkıntısı bizim sıkıntımızdır.
  • 4.       Mümkünse dersleri izlerken not alın. Önemli noktaları yazın. Hatta soru metinlerini de not alın. Dersin bitiminde derste yer alan bütün örnekleri tekrar kendiniz çözmeye çalışın.
  • 5.       Kesinlikle başaramayacağım demeyin. Emin ol başaracaksınız, sadece biraz zamana ve inanca ihtiyacınız var.

 

Hazırlanmayan Dersler

Sitemizde şu an bazı konuların dersleri bulunmamaktadır. Bunun sebebi gerçekten özenle örnek seçiyor olmamız. Değişik konu anlatım kitaplarından ifadelerin en uygun tanımlarını seçiyor olmamız ve seçtiğimiz bütün materyalleri renklendirerek yeniden bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Bunlarda zaman alıyor. Ancak elimizden geldiğince hızlı çalışmaya çalışıyoruz.

Şu an iki dersimiz tamamlanma aşamasında umarım en kısa zamanda bitirebilirim.

 

Son Olarak Site Hakkında

Konu anlatım videoları bittiğinde her konu ile alakalı en az 3 ders ve en az 75 sorunun çözümlerinin yer aldığı kavrama uygulama ve değerlendirme sorularının çözüm videoları olacaktır. Aklımızdan geçeni tamamladığımızda matematik sıkıntısı olan herkes için inanılmaz bir kaynak birikimi burada birikmiş olacak.Bütün ziyaretçilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanacaktır.Paylaş | | Yorum Yaz
14985 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler - 07/07/2014
Matematik Problemini Çözmek İçin - 10/05/2012
MATEMATİK KORKUSUNU NASIL ORTADAN KALDIRABİLİRİZ? - 10/03/2012
Matematik Nasıl Öğrenilir - 09/02/2012

Yorumlar

     04/02/2013 18:41

Çokkk teşekkürler
melike demircioğlu

site hakkında     28/12/2012 19:20

sizler gibi eğitimciler olduğu için çok şanslıyız gerçekten hiçbir şekilde kapitole hizmet etmiyorsunuz gerçekten emeğinize sağlık
Ali Asker Baydemir

     14/12/2012 00:00

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Benim matematiğim çok ama çok zayıftı hiç bir soru çözemiyordum sitenizi hemen hemen hergün takip ediyorum ve yararlı buluyorum konuları oldukça sade ve anlaşılır anlatmışsınız benim için önemli olanda o'ydu diğer sitelere göre (Bence) önemli bi avantaj sağlamıssınız inşallah sıkıntı çeken arkadaşlarımızda yararlanıp duacınız olur tekrar teşekkür ederim
Ersin Erdoğan

teşekürler     02/12/2012 08:37

Hocam öncelikle emeğinize bilginize sağlık çok teşekürler ben dersaneye gidemiyorum ve çalışmalarada geç başladım sayenizde temel sıfır denecek kadar azdı ve matematiği sıfırdan öğreniyorum keşke bütün konular sizde olsaydıda sadece buradan çalışabilseydim
Kadir Terzioğlu

Site Haritası
Facebookta Bizi Bulun
Youtube Kanalımız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam343
Toplam Ziyaret427956